top of page

TANRIVER, PARTİ YÖNETİMİNİ İSTİFAYA ÇAĞIRDI !
31 Mart yerel seçimlerinde ağır bir yenilge alan AKP Nevşehir il  teşkilatında iç hesaplaşma başladı.                                           

AKP'nin önde gelen isimlerinden eski il başkanı Mehmet Ali Tanrıver, zehir zemberek açıklamalar yaparak parti yönetimini istifaya çağırdı.             

Tanrıver,  2018 yılından bu yana partinin sürekli oy kaybettiğini öne sürerek, Nevşehir'in merkezi ile 5 ilçe de ve 6 belde de belediye başkanlıklarının kaybedildiğini belirterek bu seçim yenilgesine partinin sessiz kalamıyacağını ve derhal istifa etmeleri gerektiğini söyledi.                                             


Mehmet Ali Tanrıver'in açıklaması şöyle :

"31 Mart seçimleri sonrası Nevşehir Ak Parti’den gelecek açıklamaları beklemeye devam ederken milletimizin duygularına biraz daha tercüman olayım istiyorum.

Çünkü bir önceki paylaşım sonrası içi sızlayan, gönlü yaralı, üzgün, küskün, sonuçtan uykuları kaçan ve yeni umut bekleyen kardeşlerimizden, büyüklerimizden çok olumlu dönüşler aldım.

Bakın Milletimizin seçimde bize verdiği mesaj şu olmuş bence “Kimse kendini dev aynasında görmesin, kibre kapılmasın, benlik/bencillik yapmasın, şu an partide kalmasını istediğimiz tek kişi Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. Bu büyük saygı ve sevgiye rağmen yerel seçim olmasını gözeterek Cumhurbaşkanımızın hatırına bile haklı gerekçelerimizle Ak Partiye oy vermedik” demiştir.


"Sebep Milletten ve istişareden kopuk siyaset..."

Nevşehir Ak Parti yerel seçimlerde ilk kez İl Belediye Başkanlığını kaybetmiş, ilk kez hiçbir ilçemizde Belediye Başkan adayımız seçimi kazanamamıştır. Bunu Türkiye genelindeki genel düşüşe bağlamayın, yanılırsınız..

Neredeyse her seçimde %90 üzeri Ak Partiye oy verilen ilçenin oylarını üçte bire düşüren neden nedir, düşündünüz mü? Yine %90 ve üzeri oyla rekorlar kırılarak alınan beldelerin kaybını artıran etkenler nedir, düşündünüz mü? Soruların cevabı belli aslında. Milletten ve istişareden kopuk siyaset

Mevcut İl yürütme ve yönetim kurullarının, ilçe yönetimlerinin, belde yönetimlerinin, mahalle yönetimlerinin, STK’ların, geçmiş dönem şehir yöneticilerinin, kurumsal hafızaya sahip geçmiş dönem milletvekillerinin, belediye başkanlarının, il başkanlarının, ilçe başkanlarının, odaların, birlik yöneticilerinin, şehrin dinamiklerinin velhasıl şehrin sokağına yansıyan dış seslerinin dinlenilmemesi, görüşlerinin alınmaması, istişareye kapalı tespitler, “ben bilirimci” tavırlar mevcut sonucu ağrılaştırmıştır.

Açık çağrımdır.. Seçim öncesi ve kampanya sürecinde defalarca söylediğim ama size dinletemediğim hataları yapmayın artık..

Bırakın danışmanlarınızın sıradan hazırlayacağı ruhsuz seçim açıklamalarını…Gelin yarından tezi yok parti gönüllülerine, şehir tabiriyle sonuçlara “sıdalanan” emektarlara,milletimize açık açık sizde çağrıda bulunun..Kapalı kapıları açın, samimiyetle, öz veriyle, herkesin içindekilerini açık açık dökmesine fırsat verin..

Sıkıcı konuşmalara değil milleti dinlemeye zaman ayırın..Bırakın herkes içindekini döksün…Konuşana, dertlenene küsmeyin, sırt çevirmeyin, konuşandan zarar gelmez bunu anlayın..

Eskisi gibi istişare etmeye, samimiyete, birliğe, beraberliğe, partiye sahip çıkmaya herkesi davet edin.. Bu parti kişilerin değil milletin partisidir deyin..

El ele verin, kalplerinizi düzeltin, kardeş olun, kavga etmeyin, birbirinize sırt çevirmeyin, biz tek başımıza bu yükü kaldıramayacağız, milletin kurduğu Ak Parti Nevşehir’i yeniden birlikte şahlandıralım deyin.. Yeter ki isteyin, yeter ki…"


 

121 görüntüleme

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


Gazetesi
bottom of page